Реал започна годината с успех над Селта

11:30, 03.01.2021
Чете се за: 00:32 мин.
реал започна годината успех селта

"Белите" спечелиха с 2:0 домакинството си на коравия тим на Селта Виго и по този начин излязоха на върха в подреждането на Ла Лига с точка аванс пред градския съперник, Атлетико, но с уточнението, че "дюшекчиите" имат и цели три мача по-малко.

Двубоят на "Естадио Алфредо ди Стефано" в испанската столица ще се запомни с един любопитен антирекорд за домакините, които записаха най-нисък процент притежание на топката, откакто начело на тима е Зинедин Зидан.

Статистиката показва, че владението на топката за Реал е било едва 41%, което е най-ниското за двата периода, в които Зизу е ръководил състава на "Белия Балет".

Домакините поведоха още в 6-та минута, когато Марко Асенсио достави центриране за Лукас Васкес, който с глава отбеляза за 1:0.

Самият Асенсио удвои аванса на своя тим в 53-та минута, когато Лука Модрич пресече топката при опит на гостите на да изнесат. При последвалата контраатака Лукас върна услугата на испанеца, подавайки му за гола, който оформи и крайното 2:0

Зидан след успеха над Селта: Доволен съм. Това са много важни три точки