Реймс удари Лил като гост и се изкачи до 5-ото място в Лига 1

10:32, 27.09.2023
реймс удари лил гост изкачи ото лига

Отборът на Реймс победи с 2:1 като гост състава на Лил в последен двубой от 6-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят в Северна Франция стартира ударно за "червено-белите", които имаха нужда от само 16 минути игра, за да си осигурят преднина от два гола.

Първо, в 12-ата минута Мохамед Дарами откри резултата, а четири по-късно Кейто Накамура удвои преднината на своя тим.

След почивката футболистите на Лил подобриха играта си и в крайна сметка стигнаха до гол в 79-ата минута чрез Бенжамен Андре, но за повече "песовете" нямаха сили и така допуснаха второто си поражение от началото на сезона.

Успехът изкачи Реймс до 5-ото място в подреждането с актив от 10 точки, докато Лил остава на 11-ата позиция с два пункта по-малко.