Рен удари като гост ПСЖ в среща от Лига 1

21:30, 19.03.2023
Чете се за: 01:50 мин.
рен удари гост псж среща лига

Лидерът в Лига 1 ПСЖ загуби изненадващо с 0:2 у дома срещу Рен в среща от 28-ия кръг на френското футболно първенство.

"Парижани" започнаха по-силно двубоя на своя "Парк Де Пренс" и през първата част бяха по-добрия отбор на терена, като в 23-та минута дори бе отменено и попадение на Килиан Мбапе заради засада.

Гостите от Рен търпеливо изчакваха своите шансове и нанесоха своя удар малко преди почивката, когато Карл Токо Екамби получи дълго извеждащо подаване от съотборник, овладя топката и с второто си докосване я прати в долния ляв ъгъл на Джанлуиджу Донарума за 1:0.

Скоро след подновяването на играта момчетата на Бруно Женесио вече водеха с 2:0, като в 48-та минута отлична контраатака бе завършена с гол от Арно Калимуендо.

Домакините от ПСЖ се опитаха да се върнат в срещата, но опитният страж на Рен Стив Мандада се отчете с няколко важни спасявания, за да запази вратата си суха и да подсигури трите точки за своя тим.

В класирането тази победа изкачи "червено-черните" до петото място в подреждането с актив от 50 точки, докато Лео Меси и компания остават начело в Лига 1 с 66 пункта.