Република Северна Македония направи сериозна крачка към първото място в група C4 на Лигата на нациите

В другите два мача по същото време Малта се наложи минимално над Молдова в група D2, а Лихтенщайн и Гибралтар не си вкараха гол в D1.

Армения - Република Северна Македония
Снимка: sportal.bg
21:21, 13.10.2024

Република Северна Македония практически си гарантира първото място в група C4 на Лигата на нациите след победа с 2:0 над Армения като гост. По този начин западните ни съседи вече имат 10 точки от четири мача и водят с шест пред арменците, които са на второто място. На трето място е тимът на Латвия с 3 точки, който по-късно днес гостува на Фарьорските острови.

В Ереван гостите стигнаха до победата с попадения на Боян Миовски и Исник Алими в последните 20 минути на редовното време.

В другите два мача, играни този следобед, Малта победи с 1:0 Молдова като домакин в мач от група 2 на Лига D. Единственото попадение в срещата реализира Теди Теума в 87-мата минута. Отново той можеше да направи победата на домакините и по-изразителна, но в добавеното време пропусна от дузпа.

С успеха Малта изравни Молдова на върха в групата с по 6 точки. На дъното без актив след два изиграни мача е Андора.

В същата лига, но в група 1 Лихтенщайн и Гибралтар завършиха 0:0. И тук домакините пропуснаха дузпа в последните секунди на продължението, а грешникът за футболистите от Княжеството бе Николас Хаслер.

Гибралтар е лидер в потока с 5 точки, пред Сан Марино с 3 и Лихтенщайн с 2.