Рихард Рингер спечели маратона при мъжете от Европейското по лека атлетика след драматичен финален спринт

рихард рингер спечели маратона мъжете европейското лека атлетика драматичен финален спринт
21:30, 15.08.2022

Финален спринт реши титлата в маратона при мъжете в първия ден на Европейското първенство по лека атлетика в Мюнхен. Германецът Рихард Рингер спечели златото, след като задмина Мару Тефери от Израел метри преди финалната линия.

Невиждан финал в маратонско бягане сътвори Ригнер. Той изоставаше значително от роденият в Етиопия Тефери, но в последните 200 метра спринт го изпревари буквално преди финала, когато Тефери вече не можеше да реагира.

Рингер донесе първа титла в историята на Германия в тази дисциплина с време от 2 часа, 10 минути и 21 секунди, на 2 секунди пред Тефери и на 8 сек. преди друг израелец от етиопски произход Гашау Айале.

В надпреварата при дамите Милица Мирчева получи крамп и не успя да завърши състезанието, а Маринела Нинева завърши 45-а.

10 тона хуманитарна помощ за бежанците от Украйна пристигна на летище София
"Денят започва" на 16 август: Ще заработи ли в срок газовата връзка между Гърция и България?