Рилски спортист нанесе четвърта поредна загуба на шампиона Левски

рилски спортист нанеса четвърта поредна загуба шампиона левски
Снимка: БФ Баскетбол
21:29, 12.03.2022
Чете се за: 01:12 мин.

В изпълнен с интрига и напрежение от началото до края Рилски спортист отново спечели дербито на 19-ия кръг на НБЛ с Левски след 82:78 в „Арена Самоков“. Това е четвърти успех на самоковци над шампионите този сезон.

Двата тима изиграха много равностойни и по-резултатно първо полувреме, а след почивката си размениха по една четвърт, но в крайна сметка финалният щурм на домакините им донесе успеха.

Много силен мач за победата изигра Брендън Браун, който завърши с 29 точки. Американецът наниза 5 от шестте си стрелби за три точки. Националът Алекс Симеонов се включи с 18 точки и 8 борби. По 10 точки нанизаха Деян Карамфилов и Ей Джей Хес.

За Левски топ-реализатор отново бе Ивица Радич с 20 точки и 11 борби. Адонте Паркър дебютира с 18 точки за „сините“. Марио Литъл се отличи с 14 точки, а 13 вкара Венцислав Петков.