Рилски спортист обърна Балкан и спечели редовния сезон в НБЛ

рилски спортист обърна балкан спечели редовния сезон нбл
21:26, 11.04.2022

Отборът на Рилски спортист (Самоков) се измъкна драматично в дербито с Балкан (Балкан) от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига, като спечели сблъсъка с втория в "Арена Самоков" със 78:74.

Домакините губеха в резултата през по-голяма част от времето, но в края успяха да изиграят последните 5 минути гросмайсторски и да запишат 22-ри успех през редовния сезон. Загубата е шеста за Балкан през сезона.

Павлин Иванов бе в основата на обрата за домакините. Той наниза 21 точки, като добави 5 борби и 4 асистенции. С 15 точки се отличи Брендън Браун, а 14 вкара Алекс Симеонов.

Амад Рори бе най-резултатен за Балкан с 21 точки, 18 вкара Дерик Маркс. 16 точки и 6 борби имаше Димитър Димитров.

В четвъртък, 14 април, Балкан гостува в Косово на Сигал (Прищична) за първия четвъртфинал от Балканската лига. В НБЛ Балкан ще излезе срещу друг силен съперник – Черноморец.

Рилски спортист пък гостува на Черно море Тича.