Рилски спортист остава непобеден след успех над шампиона

Рилски спортист
Снимка: Официален сайт на Рилски спортист
20:29, 05.01.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Рилски спортист победи Левски със 76:66 точки в мач от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Първата четвърт бе най-резултатна и за двата тима, след като се отчетоха с по 25 точки. Във втората част гостите взеха превес и изградиха преднина от 4 точки на почивката при резултат 39:43.

След паузата възпитаниците на Людмил Хаджисотиров изградиха двуцифрена преднина след 57:46 и взеха контрол над играта. Домакините регистрираха пет минути без кош от игра, а самоковци реализираха 13 поредни точки. В заключителните 10 минути от двубоя носителят на Купата и Суперкупата на България отново бе по-резултатен и заслужено се поздрави с успеха след крайното 76:66.

Най-резултатен на паркета в столичната зала "Универсиада" бе Трей Портър, който записа дабъл-дабъл след 20 пункта и 10 борби.

Рилски спортист остава лидер в класирането с актив от 11 победи. Левски е 4-и със 7 успеха и 4 загуби.