Рилски спортист погаси пасив от 21 точки и победи Балкан в първия мач от финалната серия в НБЛ

Невероятната трета част, завършила 26:4, вдъхнови обрата на самоковци.

20:51, 23.05.2024
Чете се за: 02:07 мин.
БК Рилски спортист Балкан Александър Янев
Снимка: Startphoto.bg

Рилски спортист победи Балкан със 75:62 (12:30, 19:15, 4:26, 18:13) в първия мач от финалната серия в Националната баскетболна лига. Самоковци изоставаха с 21 точки, преди да извоюват успеха си.

Гостите успяха да изненадат своя съперник и започнаха двубоя в зала "Арена Самоков" със серия от 10 поредни точки. След появата си в игра резервите в отбора на самоковци не успяха да променят руслото на двубоя и в края на първата четвърт те вече изоставаха с 20 пункта при резултат 10:30.

През втората част възпитаниците на Васил Христов продължиха с отличните си изяви под коша на домакините. Сюприйм Хана и Майки Диксън продължиха добрата си игра от полуфиналната серия с Черноморец и помогнаха аванса на тима му да достигне до 21 точки при 38:17. Играчите на Любомир Киров успяха да намалят изоставането си до 14 точки на почивката - 31:45.

След паузата домакините побързаха да демонстрират желанието си да се върнат в двубоя още в началото на третата четвърт. Майкълин Скот и Джон Флорвиъс намалиха изоставането на тима си, а разликата падна само до точка след тройка на капитана Чавдар Костов. Появилият се от резервната скамейка Александър Янев възобнови равенството след два точни наказателни удара. След серия от 11:1 баскетболистите в бяло поведоха с 8 точки 10 минути преди края на срещата. Гостите вкараха едва 4 точки в третата част.

В заключителната четвърт преднината на домакините продължи да расте. Самоковци отвориха аванс от 15 пункта при 66:51, преди крайното 75:62.

Най-резултатен бе Майкълин Скот с 20 точки. За "зелените" Сюприйм Хана отбеляза 18 точки.

Следващият мач от серията е в събота, 25 май, от 19:00 часа. Играе се до 3 победи.