Рилски спортист се завърна към победите в НБЛ

рилски спортист завърна победите нбл
Снимка: БФ Баскетбол
22:12, 09.03.2022

Отборът на Рилски спортист (Самоков) прекъсна негативната си серия в НБЛ и записа резултатна победа при гостуването си на Шумен в първи мач от Третия етап. Самоковци надвиха Шумен като гост със 102:75.

Рилски спортист започна ударно двубоя и наниза 31 точки още в първата четвърт. До почивката шуменци изравниха играта и дори спечелиха втората част, но през второто полувреме гостите показаха класата си и не оставиха съмнения в превъзходството си.

Трей Портър се върна в игра отново много ефективен. За по-малко от 20 минути центърът наниза 28 точки и хвана 10 борби. 18 точки вкара Брендън Браун, а 17 – националът Деян Карамфилов, който записа и 6 асистенции и 7 отнети топки. По 11 точки вкараха Алекс Симеонов и Мирослав Васов.

За Шумен 21 точки записа Маркъс Майерс, 15 наниза Александър Милов, а 11 – Деян Биелич (10 борби).

"Амазон" спира доставките към Русия и Беларус
Лион превзе леговището на драконите и гледа смело към четвъртфиналите на Лига Европа