Рилски спортист спечели дербито с Балкан от 6-ия кръг на НБЛ

рилски спортист спечели дербито балкан кръг нбл
Снимка: БФ Баскетбол
21:35, 04.12.2021

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа важна победа срещу Балкан (Ботевград) в дербито на 6 кръг на Националната баскетболна лига.

Самоковци спечелиха домакинството си с 85:73 и оставиха Небойша Видич без победа в тази зала от 2016 г. насам.

Началото на мача предложи на зрителите бърза и изпълнена с физически сблъсъци игра, като нито един от съперниците не успяваше да се откъсне в резултата. Все пак самоковци имаха леко предимство, което в повечето случаи бе в рамките на кош или два.

Още във втория период на двубоя гостите от Ботевград успяха да наваксат петте точки пасив от първата четвърт, и до края на полувремето паритетът се запази. В началото на третата четвърт играчите на Рилски записаха мини серия от 6:0 и преди последната четвърт домакините вече имаха двуцифрен аванс, който ботевградчани не успяха да стопят до края.

Над всички в срещата бе Брендън Браун, който отбеляза 24 точки и подаде 6 асистенции. Алекс Симеонов завърши с 16 точки, капитанът Златин Георгиев с 13, а с дабъл-дубъл от 11 точки и 16 борби приключи Трей Портър. Ей Джей Хес също вкара 11.

За Балкан Калил Дюкс вкара 20. Трейвин Тибодо се отличи с дабъл дабъл – 15 точки и 11 борби. Девон Уошингтън се завърна с 10 точки, колкото вкара и капитанът Димитър Димитров.

"Не е страшно да избягаш, страшното е да останеш" - разказът на жена, търпяла 23 години домашно насилие