Рилски спортист загря за финалите в турнира за Купата с разгром над Ямбол

рилски спортист загря финалите турнира купата разгром ямбол
Снимка: БФ Баскетбол
19:52, 19.03.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Рилски спортист (Самоков) загря за финалите в турнира за Купата на България с 19-а победа от редовния сезон в НБЛ. Самоковци имат и две поражения.

Днес, в мач от 21-ия кръг възпитаниците на Людмил Хаджисотиров нямаха проблеми и победиха Ямбол като гост със 115:76. Особено категорично бе предимството на гостите в първата и третата четвърт.

В този мач самоковци записаха и своеобразен рекорд по резултатност за 10 минути като вкараха 37 точки в „любимата“ си трета четвърт и допуснаха само 17 в коша си.

Цели 7 баскетболисти от състава на Рилски вкараха по 12 и повече точки. С най-много – 17, от пейката се включи Коуди Карлсън. Ей Джей Хес добави 15 също като резерва. С 14 се отличи Павлин Иванов, а по 12 нанизаха Алекс Симеонов, Брендън Браун, Мирослав Васов и Трей Портър (12 борби).

За Ямбол Тадж Ридли наниза 18 точки, с 15 се отличи Джеремая Пейдж, а с 12 – Александър Матушев.

Следващите мачове на двата тима са от започващия в четвъртък турнир за Купата на България в Ботевград. Рилски спортист ще срещне в четвъртфинала Академик (Пловдив) на 24 февруари, а ден по-късно Ямбол излиза срещу домакина Балкан.

САЩ изпращат рота "Страйкър" у нас, без оръжие за Украйна от наша страна (Обзор)
Проф. Кантарджиев: Има излишък от бързи тестове за коронавирус, хубаво е бежанците да бъдат тествани