Роберт Левандовски даде тон за разгром на Барселона над Валядолид

роберт левандовски даде тон разгром барселона валядолид
21:47, 28.08.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Отборът на Барселона постигна победа с 4:0 при домакинството си на Валядолид в двубой от третия кръг на испанската Ла Лига.

„Каталунците“ откриха резултата на „Ноу Камп“ в 24-ата минута, когато Рафиня центрира отдясно в наказателното поле на Валядолид, топката попадна между защитниците и стража Жорди Масип, а на втората греда връхлитащият Роберт Левандовски с едно докосване от въздуха прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата. Това бе и първото попадение за поляка с екипа на новия си тим на домашна сцена.

Съставът на Шави Ернандес удвои преднината си в 43-ата минута. Усман Дембеле нахлу отдясно в пеналтерията на гостите и пусна топката към точката за изпълнение на дузпа, където от задна позиция Педри с фалцов удар се разписа в долния десен ъгъл на вратаря Масип.

Преднината на „блаугранас“ в срещата стана класическа в 64-ата минута, когато Дембеле изведе Левандовски отдясно в наказателното поле на Валядолид. 34-годишната машина за голове бе притиснат от Хоакин Фернандес, но с удар с дясната пета промуши топката между краката на бранителя на гостите и тя се озова в далечния долен десен ъгъл на вратата, пазена от Масип.

Крайното 4:0 в полза на Барса оформи Сержи Роберто с гол във втората минута от давеното време на срещата.

В класирането Барселона се изкачи на второто място с актив от 7 точки, докато Валядолид заема предпоследното 19-о място с едва една спечелена точка.