Рома надви Дженоа в дебюта на Шевченко с два гола на младок

Моуриньо Рома
23:40, 21.11.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Рома победи Дженоа с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Серия А. Феликс Афена-Гиан отбеляза двете попадения за "римските вълци". Това бе първият мач на Андрий Шевченко начело на Рома.

През първото полувреме възпитаниците на Жозе Моуриньо изпратиха топката в противниковата врата, но голът не бе зачетен. Тами Ейбрахам се разписа, но попадението бе отменено, заради игра с ръка.

След паузата мениджърът на гостите попадна под светлината на прожекторите. Португалецът получи жълт картон, след като напомни за себе си с поведението си на тъчлинията.

В 75-ата минута героят за победителите Феликс Афена-Гиан замени Елдор Шомуродов. Само 7 минути по-късно той даде преднина за тима от Рим. Ганаецът направи резултата 1:0 след силен удар в долния ляв ъгъл. Тинейджърът се превърна в първият футболист, роден след 1 януари 2003 година, с попадение в италианския елит.

С последното докосване в мача резервата Феликс Афена-Гиан оформи крайния резултат с впечатляващ фалцов удар от дистанция в далечния ъгъл на противниковата врата.

Рома заема 5-ата позиция с актив от 22 точки. Дженоа остава в зоната на изпадащите. "Грифоните" са 18-и с 9 пункта.

При 52.92% обработени протоколи: Радев - 66.47%, Герджиков - 32.06%
Солскяер на сбогуване: Ман Юнайтед е в по-добро състояние в сравнение с идването ми