Рома охлади шампионските амбиции на Наполи с гол в добавеното време

рома охлади шампионските амбиции наполи гол добавеното време
22:42, 18.04.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Тимът на Наполи завърши наравно 1:1 при домакинството си на Рома в "Дерби дел Соле" от 33-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините откриха резултата на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол в 10-ата минута чрез Лоренцо Инсиние, който се разписа след изпълнение на дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден след намеса на ВАР за нарушение на Ибаниес срещу Лозано в наказателното поле на "римските вълци".

Рома стигна до изравнително попадение в първата от осемте минути добавено време на срещата, когато Пелегрини пусна успореден пас в наказателното поле на Наполи около бялата точка, Ейбрахам пропусна топката, а резервата Афена-Гиан продължи към Ел Шараави, който с изстрел се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Алекс Мерет.

В класирането Наполи е трети с 67 точки, на 2 зад втория Интер и на 4 зад лидера Милан. Рома пък е пети с 58 точки и изостава с 5 пункта на четвъртия Ювентус, който има 63 точки в актива си.

Румяна Александрова донесе пръви медал за България при девойките от Европейското по бокс