Рома победи ХИК Хелзинки и се изравни с Лудогорец по точки

08:00, 28.10.2022
Чете се за: 02:57 мин.
рома класика монца дибала първи два гола вълците
Снимка: АРХИВ

Рома записа трудна победа над ХИК Хелзинки в мач от група С на Лига Европа. Тимът на Жозе Моуриньо се наложи с 2:1 и предвид загубата на Лудогорец от Бетис по-рано снощи, се изравни на втората позиция във временното класиране с българския шампион. Лудогорец все още е с едни гърди напред заради по-добрия си баланс в директните мачове.

Така сблъсъкът между Рома и Лудогорец на 3 ноември в Рим ще даде отговор на въпроса кой ще завоюва второто място в крайното класиране и ще продължи участието си в Лига Европа през пролетта.

Завършилият на трета позиция също ще продължи с участието си в европейските клубни турнири, но в Лига на конференциите.

Тами Ейбрахам даде преднина на Рома в 41-ата минута, когато се разписа с глава след центриране. ХИК изравни осем минути след началото на второто полувреме чрез Перпарим Хетемай, но Арту Хосконен си отбеляза автогол в 62-ата и Рома отново поведе.

ХИК стигна до ново изравняване в 79-ата минута с много красив гол на Дейвид Браун, който обаче беше отменен от главния съдия заради нарушение преди удара на играча на домакините.

След успеха на Бетис над Лудогорец с 1:0 снощи в Разград, испанският клуб със сигурност ще завърши като лидер в групата, тъй като вече има 13 точки и е недостижим на върха.

Какво каза Жозе Моуриньо след успеха на Рома, вижте ТУК

Резултати от Лига Европа:

Група А: Цюрих – Будьо/Глимт 2:1, ПСВ (Айдховен) – Арсенал 2:0

Група В: АЕК (Ларнака) – Динамо (Киев) 3:3, Фенербахче – Рен 3:3

Група С: Лудогорец – Бетис 0:1, ХИК (Хелзинки) – Рома 1:2

Група D: Малмьо – Роял Юнион 0:2, Унион (Берлин) – Брага 1:0

Група Е: Манчестър Юнайтед – Шериф (Тираспол) 3:0, Омония (Никозия) – Реал Сосиедад 0:2

Група F: Лацио – Мидтиланд 2:1, Щурм (Грац) – Фейенорд 1:0

Група G: Фрайбург – Олимпиакос 1:1, Нант – Карабах 2:1

Група Н: Ференцварош – Монако 1:1, Цървена звезда – Трабзонспор 2:1

Анте Шимунджа: Бяхме по-добрият отбор, но това е футболът
Открито заседание на КЕВР: "Булгаргаз" предлага със 70 лв. по-ниска цена през ноември