Рома постигна първа победа през 2022 година

рома постигна първа победа 2022 година
21:36, 16.01.2022

Отборът на Рома победи като домакин Каляри с минималното 1:0 в двубой от 22-ия кръг на италианската Серия "А".

Единственото попадение на митичния "Олимпико" отбеляза новото попълнение на "римските вълци" Серджо Оливейра от дузпа в 33-ата минута. В 31-ата минута съставът на Жозе Моуриньо осъществи бърза контраатака чрез Хенрих Мхитарян, който пое топката от своята половина и достигна наказателното поле на гостите. Арменецът комбинира с Оливейра, който стреля от границата на пеналтерията в ръката на бранителя Далберт Енрике.

След преразглеждане на ситуацията с ВАР главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана дебютантът Оливейра, който хладнокръвно прати топката в обратния ъгъл на Алесио Краньо за 1:0.

В класирането Рома е шести с актив от 35 точки, на 6 пункта зад петия Ювентус и на 7 зад четвъртия Аталанта. Съставът на Каляри пък е 18-и с 16 точки, на 2 точки от зоната на спасението.

Британски гражданин е мъжът, взел заложници в синагога в Тексас
"Денят започва" на 17 януари: Скандали и реформи - решенията в борбата с корупцията