Рома прекъсна серията на Аталанта

Тами Ейбрахам
18:43, 18.12.2021
Чете се за: 01:07 мин.

Отборът на Рома победи Аталанта с 4:1 като гост в мач от 18-ия кръг на италианското първенство. „Римските вълци“ успяха да спрат серията от шест успеха на своя съперник.

Тами Ейбрахам се разписа още в първите секунди на срещата, а до края на мача тимът, воден от Жозе Моуриньо не остави никакви съмнения кой ще е крайният победител.

В 27-та минута Никола Дзаниоло удвои за 2:0, като това беше първото му попадение от юли 2020 година. Домакините се върнаха в мача след автогол на Брайън Кристанте малко преди почивката.

Крис Смолинг и Тами Ейбрахам се разписаха през второто полувреме за крайното 4:1.

Рома вече има 31 точки на 5-ото място в Серия А, докато Аталанта остава на 3-а позиция с 37 пункта. Лидер е Интер с 43 точки.