Рома разби Емполи за първи успех от началото на сезона

23:40, 17.09.2023
Чете се за: 01:40 мин.
рома разби емполи първи успех началото сезона

Отборът на Рома записа първата си победа през новия сезон в италианската Серия "А", след като в мача си от 4-ия кръг разгроми у дома със 7:0 състава на Емполи.

Победата измъкна момчетата на Жозе Моуриньо от дъното в подреждането, като "вълците" се изкачиха до 12-ото място с 4 точки, докато "сините" остават единствения тим в италианския елит без актив дотук през кампанията.

На "Стадио Олимпико" в Рим срещата започна ударно за домакините, които до 8-ата минута вече водиха с 2:0 в резултата благодарение на попаденията на Пауло Дибала и Ренато Санчес.

До почивката авансът на "джалоросите" стана класически след автогол на Алберто Граси.

През второто полувреме Дибала покачи на 4:0 с второто си попадение в двубоя, за да се стигне до заключителните епизоди от двубоя, в които римляните включиха на много високи обороти.

Браян Кристанте, Ромелу Лукаку с дебютното си попадение за Рома и Джанлука Манчини бяха точни между 80-ата и 86-ата минута, за да оформят разгромния успех за своя тим със 7:0.