Рома разби Лацио пред феновете на Левски и пълните трибуни на "Олимпико"

рома разби лацио феновете левски пълните трибуни олимпико
20:52, 20.03.2022

Отборът на Рома постигна категорична победа с 3:0 над Лацио в голямото дерби от 30-ия кръг на италианската Серия „А“.

Символичните домакини поведоха 57 секунди след началото на срещата. Лоренцо Пелегрини се опита да вкара директно от ъглов удар, но топката се отби в горната греда и се отклони от бедрото на Тами Ейбрахам за 1:0. Това е най-бързият гол в историята на „Дерби дела Капитале“.

„Римските вълци“ удвоиха преднината си в 22-ата минута, когато Рик Карсдоорп центрира отдясно в наказателното поле на „орлите“, а непокритият Ейбрахам се разписа за втори път в срещата с акробатично изпълнение от въздуха.

Наказателната акция на „джалоросите“ продължи и в 40-ата минута, когато капитанът Пелегрини изпълни пряк свободен удар от над 25 метра и топката се озова в горния десен ъгъл на стража Томас Стракоша.

На трибуните на „Стадио Олимпико“ присъстваха и привърженици на българския Левски, които са в близки отношения с тифозите на Лацио.

В класирането Рома събра актив от 51 точки и измести от петото място Лацио, който вече е шести с 49 пункта.

Две години ковид пандемия - какво научихме и какво да очакваме?