Рома сътвори късен обрат срещу последния в Серия "А"

рома сътвори късен обрат последния серия
22:37, 10.04.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Рома постигна победа с 2:1 като домакин на Салернитана в двубой от 32-рия кръг на италианската Серия "А".

Гостите изненадващо първи откриха резултата на "Олимпико" в 22-ата минута от пряк свободен удар зад дъгата на наказателното поле. Капитанът Франк Рибери "чукна" топката за Иван Радованович, който с мощен удар от над 25 метра се разписа в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Руи Патрисио.

Римските "вълци" възстановиха равенството девет минути преди края на редовното време, когато Хенрих Мхитарян подаде към Карлес Перес, който стреля фалцово около дъгата на пеналтерията и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратаря Луиджи Сепе, който просто изгледа как кълбото се оплита в мрежата зад него.

Съставът на Жозе Моуриньо направи пълен обрат в срещата в 85-ата минута. Жордан Верету центрира от фаул в наказателното поле на Салернитана, където на втора греда непокритият Крис Смоулинг прати топката с едно докосваме в долния ляв ъгъл на Сепе.

В класирането Рома е пети с 57 точки, на 5 пункта зад четвъртия Ювентус. Салернитана е последен с 16 пункта.