Рома взе точка от визитата си на Бетис и диша във врата на Лудогорец в Лига Европа

21:41, 13.10.2022
Чете се за: 02:22 мин.
рома взе точка визитата бетис диша врата лудогорец лига европа

Отборите на Реал Бетис и Рома завършиха наравно 1:1 в мач от четвъртия кръг на група С в Лига Европа.

„Вердибланкос“ откриха резултата на стадион „Бенито Вилямарин“ в 33-ата минута, когато Сергио Каналес стреля малко зад дъгата на наказателното поле на римските „вълци“, а топката се отклони от тялото на Роджър Ибаниес, което хвана в крачка стража на италианците Руи Патрисио, като топката влетя в долния десен ъгъл на неговата врата.

Съставът на Жозе Моуриньо успя да реализира попадение в третата минута от добавеното време на първата част. Леонардо Спинацола центрира отляво в пеналтерията на домакините, където Андреа Белоти с плонж с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Клаудио Браво. Голът не бе зачетен заради засада на Белоти при подаването на Спинацола.

Рома възстанови равенството в 57-ата минута, когато Тами Ейбрахам пусна меко извеждащо подаване зад гърба на отбраната на Бетис отдясно в наказателното поле към Мади Камара, който пусна успоредно подаване по земя към Андреа Белоти, а италианецът с удар от движение прати топката в опразнената врата за 1:1

В класирането Бетис е лидер с актив от 10 точки, докато Рома е трети с 4 пункта. Втори е Лудогорец също с 4 точки, като от 22.00 часа „орлите“ приемат последния в групата ХИК Хелзинки. Финландския първенец е с една спечелена точка от три изиграни срещи.

Митинг пред Съдебната палата в подкрепа на руснак, на когото българските власти отказват убежище