Португалецът и тимът от Рияд си припомниха вкуса на победата в Саудитска Арабия

от Веселин Михайлов
08:54, 21.09.2024
роналдо даде тон класиха насър дебюта стефано пиоли
Снимка:

Кристиано Роналдо и Ал-Насър си припомниха на бърза ръка вкуса на победата в шампионата на Саудитска Арабия. Португалецът и компания спечелиха при визитата си на Ал-Етифак с 3:0 в мач от четвъртия кръг.

По този начин Стефано Пиоли дебютира победоносно начело на тима от Рияд. Точни за победителите бяха именно Роналдо от дузпа, Салем Ал Нажди и Андерсон Талиска. Както е известно, отборът от Дамам е воден от легендарния Стивън Джерард и допусна първа загуба в елита през новия сезон.

Така Ал-Насър се намира на четвъртото място с 8 точки, а Ал-Етифак е с една позиция по-нагоре в класирането с 9. В следващия кръг Роналдо и компания ще приемат Ал Уехда, докато момчетата на Джерард ще гостуват на Ал Таавун.

Именно португалецът даде тон на домакините през първото полувреме. В 33-та минута той не сбърка от бялата точка и тимът от Рияд се оттегли с гол аванс на голямата почивка. При подновяването на играта Ал Нажди покачи резултата на 2:0 в 56-та минута. 14 по-късно Андерсон Талиска направи резултата класически и окончателно отказа гостите.

Борислав Гуцанов: Най-важното беше лявото обединение и няма как да няма по-висок резултат на изборите