Роналдо прекъсна головата си суша и прати Юнайтед в топ 4 на Висшата лига

роналдо прекъсна головата суша прати юнайтед топ висшата лига
23:34, 15.02.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна минимален домакински успех с 1:0 над Брайнтън в отложен двубой от 18-ия кръг на Висшата лига.

По този начин "червените дяволи" прекъснаха серията от три поредни срещи без победа на "Олд Трафорд".

След нулево първо полувреме, съставът на Ралф Рангник откри резултата в 51-ата минута. Грешка в изнасянето на топката от страна на Брайтън позволи на Мактоминей да отнеме и да комбинира с Роналдо. Португалецът напредна към наказателното поле на гостите, финтира двама защитници в "синьо-бяло" и с прецизен удар се разписа в мрежата, зад Роберт Санчес. Така Роналдо прекъсна сушата си от 6 поредни официални мача за 2022 година без гол за Манчестър Юнайтед.

Минута след като инкасира гол, Брайтън остана и с човек по-малко на терена. Антъни Еланга отне топката от Люис Дънкън пред наказателното поле на "чайките" и централният бранител на гостите фаулира халфът на Юнайтед. Първоначално Дънкън бе санкциониран с жълт картон от главния рефер Петер Банкс, но след преразглеждане от ВАР, защитникът бе изгонен с директен червен картон.

В класирането "червените дяволи" за четвърти с 43 точки, на 4 пункта зад третия Челси и на две точки преднина пред петия Уест Хем. Брайтън пък е девети с 33 точки.

Манчестър Сити разби Спортинг (Лисабон) като гост и вече гледа към 1/4-финалите в Шампионската лига
Таня Богомилова: Постиженията на българските спортисти в Пекин са страхотни