Премиерът участва в съвместен панел с австрийския федерален канцлер в рамките на 29-ото издание на форума Вахау
Пътят на България към Шенген беше много труден, но мисля, че е полезен за цяла Европа. Това заяви министър-председателят Росен Желязков в изказването си на 29-ото издание на Европейския форум Вахау в Австрия.

В панела, в който говори българският премиер, участваха също австрийският канцлер Кристиан Щокер и премиерът на Молдова Дорин Речан. В хода на дискусията Желязков изтъкна признанието, което страната ни получи за последователните усилия за членство в шенгенското пространство. Желязков специално акцентира върху противодействието на нелегалната миграция и контрабандата.
Споделените европейски ценности бяха също във фокуса на изказването на българския министър-председател. Демокрацията, върховенството на закона, единството и солидарността, Желязков открои като основополагащи за Европейския съюз.

Премиерът посочи и предизвикателствата пред европейската сигурност и ключовото значение на възстановяването на мира.
Министър-председателят Росен Желязков изтъкна също така ролята на икономическото развитие, конкурентоспособността и екологичната устойчивост за благосъстоянието на европейските граждани.

Кой стои зад саботажите на „Северен поток“: Разказ на украински полковник, сочен за координатор на атаките
Антониу Коща на посещение в Братислава и Талин: Председателят на Европейския съвет обсъжда бюджета на ЕС
"Игра на тронове" среща "Хари Потър": Кит Харингтън влиза в ролята на проф. Локхарт
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?