Росица Денчева е на четвъртфинал на сингъл на турнир на клей в Куршумлийска баня (Сърбия)

росица денчева класира втория кръг сингъл девойките ролан гарос
16:06, 08.08.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей за жени в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 4 в схемата българка победи Ива Лакич (Черна гора) с 6:4, 6:1 за 91 минути.

17-годишната Денчева спечели осем от последните девет гейма в мача, за да стигне до крайния успех. За място на полуфиналите тя ще играе срещу Елизавета Котляр (Украйна).

На четвъртфиналите на двойки Ани Вангелова и Карола Кавели (Италия) загубиха от естонките Грете Гул и Лаура Рахнел с 3:6, 6:4, 6-10 за 85 минути.

По-късно днес Галена Кръстенова ще играе на четвъртфиналите на двойки. 17-годишната българка и Уляна Грабовец (Беларус) излизат срещу Елена Грекул (Украйна) и Жозефин Кунц (Швейцария).

Двукратната световна шампионка Чейс Джаксън не успя да се класира за финала на гюле
Светият синод приветства забраната за пропаганда на нетрадиционна сексуална ориентация в училищата