Росица Денчева спечели бронзов медал от европейското лично първенство по тенис до 16 години, което вече навлиза в заключителната си фаза.
В днешния ден българската загуби в полуфиналите от представителката на Словакия Миа Поханкова с 2:6, 4:6.
Поставената под №3 Денчева влезе с големи амбиции в тази среща, след като достигна до тази фаза след серия от четири последователни двусетови победи, в които отпусна на своите съпернички общо 10 гейма.
За съжаление, успешната серия на нашето момиче приключи в полуфиналите и така тя си тръгва от надпреварата с бронзово отличие на сингъл.
На двойки обаче по-късно днес Росица Денчева в тандем с Елизара Янева ще играят на финал срещу германките Юлия Щузек и Соня Женихова.
Треньори на българчетата са Владислав Матеев и Христоско Атанасов.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Яник Синер пред още едно историческо постижение: Щастлив съм да се върна в Рим
Виктория Томова отстъпи с две позиции и вече заема 158-о място в класацията на WTA
Томислав Дончев: ГЕРБ няма да бъде деконструктивна и истерична опозиция
Антон Кутев, "Прогресивна България": До петък ще имаме ново правителство