Румен Радев пристигна в залата, за да подкрепи гимнастичките на европейското първенство

Президентът на България влезе в залата преди изпълнението на Стиляна Николова, която завърши 5-а на топка.

Румен Радев
13:52, 26.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Президентът на България Румен Радев дойде в зала "Ласло Пап" малко преди изпълнението на Стилияна Николова на топка на европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща.

Радев ще остане до края на финалите при жените, за да подкрепи българските гимнастички. Той е в компанията на президента на Европейската гимнастика Фарид Гаибов (Азербайджан).

Стилияна Николова се класира на пето място на финала на топка. Възпитаничката на Валентина Николова получи за изпълнението си 33.550 точки (16.9 трудност, 8.200 изпълнение, 8.450 артистичност).

Италианката София Рафаели взе титлата на топка с 35.350 точки. Представителката на домакините Фани Пигницки се нареди втора с 34.850 точки и завоюва първи медал в кариерата си от шампионат на Стария континент. Даниела Муниц (Израел) спечели бронзово отличие с 34.250 точки.

България има седем медала от шампионата до момента - четири златни, два сребърни и един бронзов.

Румен Радев и Тамаш Шуйок откриха нова сграда на Български образователен и културен център
Шофьор оцеля по чудо при жестока катастрофа в София (СНИМКИ)