С традиционното първомайско шествие и изпълнение на Духовия оркестър започна празничната програма по повод 1 май - Деня на труда и международната работническа солидарност в Русе.
Пред Съдебната палата се изви ежегодното първомайско хоро, където русенци се поздравиха за празника и си пожелаха здраве, достойно заплащане и по-голяма сигурност за младите хора в България.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра