Посланикът на Република България в Москва Атанас Кръстин беше поканен на среща в Министерството на външните работи на Руската федерация и беше уведомен, че един дипломат от българското посолство е обявен за персона нон грата.
Това се казва в официално съобщение от българското външно министерство.
Руската страна е информирала, че предприема тази мярка в отговор на обявяването от Република България на 29 април 2021 г. на един дипломат от руското посолство в София за "персона нон грата" за действия, несъвместими с Виенската конвенция за дипломатическите отношения.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг