С 15% ще бъдат увеличени работните заплати в „Мини Марица-изток“ ЕАД от 1 април 2022 г. За това се договориха днес участниците в браншовия съвет „Въглища“, който се проведе в Министерството на енергетиката под председателството на заместник-министър Пламен Данаилов.
7.8% от ръста на възнагражденията покриват официално отчетената инфлация за 2021 г. Допълнително към тях са прибавени и още 7.2%, при запазване на всички социални придобивки за работещите в дружеството.
Участниците в браншовия съвет постигнаха съгласие и по инвестиционната програма на дружеството.
За 2022 г. тя е на стойност 62 млн. лв., но предстои да бъде допълнена до 100 млн. лв. Средствата ще бъдат инвестирани за нужните текущи и капиталови ремонти, както и във възобновяеми енергийни източници за собствена употреба.
Министерството на енергетиката се ангажира да окаже пълно съдействие на компанията за осигуряване на необходимото финансиране за протичането на нормален инвестиционен процес, каза пред участниците в съвета зам.-министър Данаилов.
Той акцентира, че това е ключово условие за стабилност, устойчивост и предвидимост в работата на „Мини Марица-изток“ ЕАД, които осигуряват суровина за базовите мощности на електроенергийната система в страната.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец