С човек по-малко Англия победи Нигерия след дузпи на Мондиала по футбол при дамите

13:21, 07.08.2023
Чете се за: 02:22 мин.
Национален отбор по футбол за жени на Англия Алекс Грийнууд Клоуи Кели

Англия победи Нигерия с 4:2 след изпълнение на дузпи в осминафинален мач от световното първенство по футбол за жени.

През първото полувреме дузпа за англичанките бе отменена поради намесата на ВАР. Съдийският екип прецени, че Рашидат Аджибаде не е извършила нарушение срещу Рейчъл Дейли.

В редовното време състезателките на Ранди Уолдръм нацелиха напречната греда на два пъти след удари на Учена Кану и Ашли Плъмтри.

В 87-ата минута Лорън Джеймс остави възпитаничките на Сарина Вигман с човек по-малко на терена. Нападателката бе изгонена с директен червен картон, след като настъпи Мишел Алоузи.

Нулевото равенство изпрати двубоя в продължения. Нигерийките обаче не успяха да се възползват от численото си предимство, макар да бяха по-активни в преден план.

Дузпите започнаха с пропуск и за двата отбора. Джорджа Стануей и Дезире Опаранози не уцелиха вратата. Резервата Бетани Ингланд отбеляза първия точен 11-метров удар за европейките, докато за африканките последва нов пропуск в лицето на Мишел Алоузи. След поредица от точни изпълнения Клоуи Кели сложи точка на спора.

На 1/4-финалите Англия ще се изправи срещу победителя от срещата между Колумбия и Ямайка.

Гледайте световното първенство по футбол за жени в ефира на БНТ!

МВнР: Българските граждани да избягват районите в Южна Австрия заради наводненията