С човек по-малко Ботев Пловдив надви Левски с гол на Вини Трибуле

"Канарчетата" извоюваха ценна домакинска победа.

21:59, 05.10.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Ботев Пловдив
Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив победи Левски с минималното 1:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Носителят на Купата на България бе с човек по-малко, когато Вини Трибуле донесе успеха с попадение в 87-ата минута.

"Канарчетата" бяха по-активни в първите минути от двубоя на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Вини Трибуле се разписа с глава в 8-ата минута, но голът му бе отменен след намесата на ВАР заради засада на Нвачукву.

До почивката "сините" можеха да се разпишат, ако не бяха намесите на Ханс Кристиан Бернат. Стражът на пловдивчани отрази изстрели на Майкон и Мустафа Сангаре.

През второто полувреме възпитаниците на Душан Керкез останаха с човек по-малко на терена. Йонас Там бе изгонен с директен червен картон след намесата на ВАР. Бранителят бе последен в отбраната на домакините, когато фаулира Мустафа Сангаре.

Футболистите на Станислав Генчев не успяха да се възползват от численото си предимство, като вместо това играчите в "жълто-черни" екипи стигнаха до победата. Вини Трибуле бе полуобърнат към противниковата врата, но отправи плътен шут извън наказателното поле, с който донесе победата на тима си.

Ботев Пловдив се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 22 точки. Левски остава на 2-ото място в подреждането с 25 пункта.

Пропалестински протести в редица европейски столици в навечерието на годишнината от началото на конфликта в Газа