С човек по-малко ЦСКА 1948 победи минимално Арда с гол от дузпа на Ивайло Чочев

"Червените" спечелиха последния мач в българския футболен елит за годината

19:26, 14.12.2023
Чете се за: 01:40 мин.
ЦСКА 1948 Ивайло Чочев
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 победи Арда Кърджали с минималното 1:0 в отложен мач от 18-ия кръг на Първа лига. Йвайло Чочев отбеляза победния гол от дузпа.

Столичани наложиха домакински натиск на стадион "Бистрица" в София, който се отплати в 9-ата минута. Домакините получиха дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Емил Ценов. Ивайло Чочев откри резултата с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.

До почивката и двата отбора стреляха в гредите. Педриньо нацели десния страничен стълб на празна врата, а удар извън наказателното поле на Лъчезар Котев се отби от напречната греда.

След паузата Стив Фуртадо получи втори жълт картон и бе изгонен след нарушение срещу Станислав Иванов. Кърджалии обаче не успяха да се възползват от численото си предимство на терена и не стигнаха до попадение.

ЦСКА 1948 се изкачи до 5-ата позиция в класирането с актив от 35 пункта. Арда остава на 7-ото място в подреждането с 31 точки.

Това бе последният мач в българския футболен елит за годината.

Вили Лилков: Въпросът с Паметника на Съветската армия е политически въпрос
Войната в Украйна и отношенията със Запада бяха сред основните теми в годишната пресконференция на Путин