С човек по-малко ПСЖ постигна победа в гостуването на Льо Авър

Джанлуиджи Донарума бе изгонен в 10-ата минута

15:57, 03.12.2023
Чете се за: 02:10 мин.
Рандал Коло Муани Пари Сен Жермен ПСЖ

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Льо Авър с 2:0 в мач от 14-ия кръг на Лига 1. Столичани играха с човек по-малко над 80 минути след червен картон на Джанлуиджи Донарума, но стигнаха до успеха с гол на Килиан Мбапе.

Първите 10 минути на стадион "Осеан" в Хавър бяха кошмарни за гостите. Карлос Солер изчисти от голлинията удар на Готие Лорис. Секунди по-късно Фабиан Руис бе принудително заменен от Мануел Угарте поради травма в лявата ръка.

В следващата домакинска атака Джанлуиджи Донарума бе изгонен след директен червен картон, след като фаулира с ритник Жосуе Казимир извън наказателното поле в опит да пресече дълго подаване към нападателя.

Противно на логиката парижани поведоха в резултата в 23-ата минута. Килиан Мбапе отправи плътен удар извън наказателното поле в долния десен ъгъл.

Килиан Мбапе изпрати топката в противниковата врата в следващата атака, но попадението не бе зачетено поради засада.

След почивката резервният вратар на шампионите спаси изстрели на Мохамед Байо и Набил Алиуи. Осман Дембеле пък отправи шут в лявата греда.

В предпоследната минута на редовното време Витиня узакони победата на тима си, като стреля извън наказателното поле.

ПСЖ остава на върха в класирането с актив от 33 точки. Льо Авър заема 9-ото място в подреждането с 16 пункта.

ДСБ също подкрепи правителството: "Няма разумна политическа алтернатива"