С човек по-малко Тотнъм извоюва ценен успех над Лутън

Мики ван де Вен отбеляза победното попадение.

16:22, 07.10.2023
Тотнъм Лутън

Тотнъм победи Лутън с минималното 1:0 в първия мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Мики ван де Вен отбеляза победното попадение.

През първото полувреме "шпорите" контролираха случващото се на терена, но не успяха да материализират доминацията си. В добавеното време на първата част Ив Бисума бе изгонен, след като получи втори жълт картон за симулация.

Елайджа Адебайо изпрати топката в противниковата врата, но попадението бе отменено поради нарушение.

След почивката възпитаниците на Анге Постекоглу поведоха в резултата. След късно изпълнение на ъглов удар Джеймс Мадисън проби в наказателното поле и подаде към Мики ван де Вен. Нидерландецът стреля от движение за 1:0.

Домакините така и не успяха да се възползват от численото си предимство, като Гилермо Викарио отрази изстрел на Карлтън Морис.

Тотнъм се изкачи до челната позиция в класирането с актив от 20 пункта. Лутън заема 17-ото място в подреждането с 4 точки.