Окланд в Нова Зеландия стана първият голям град в света, посрещнал 2025 г. Хиляди хора в града отброяваха секундите до началото на новата година и надаваха възгласи при вида на пъстроцветната заря от фойерверки, изстреляни от най-високата сграда "Скай Тауър", и впечатляващо светлинно шоу, предаде Асошиейтед прес.
Тълпи от празнуващи се стекоха в центъра на Окланд и се изкачиха по вулканичните хълмове около града, за да виждат по-добре шоуто, светлините в което напомниха за коренното население. В петмилионна Нова Зеландия изминалата 2024 година беше белязана от протести, свързани с правата на маорите, отбелязва АП.
Страните в южната акватория на Тихия океан първи посрещат Новата година - 18 часа преди американския мегаполис Ню Йорк например, където настъпването ѝ се отбелязва със символичното спускане на голямата топка на "Таймс Скуеър", посочва агенцията.
Междувременно над 1 милион души се събраха в района на пристанището на австралийския мегаполис Сидни за традиционната заря там, като на празненството ще пее британската поп звезда Роби Уилямс, допълва АП.
Божидар Съръбоюков стана шампион в Рим: Българинът с първи успех в диамантената лига
Край бреговете на Норвегия откриха добре запазен товар от корабокрушение през XVIII век
Министър Абровски: Започва пълно премахване на ограда в месността Баба Алино
Корпорация КУБ доброволно е премахнала на оградата в местност „Баба Алино“
Силна експлозия стресна жителите на столичния квартал "Младост - 1", има ранен човек