С гол на Илкай Гюндоган от дузпа в добавеното време Барселона победи Лас Палмас

Каталунците са трети във временното подреждане.

гол илкай гюндоган дузпа добавеното време барселона победи лас палмас
08:27, 05.01.2024
Чете се за: 02:30 мин.

Отборът на Барселона победи Лас Палмас с 2:1 като гост в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион и записа втори пореден успех. Така каталунският гранд събра 41 точки на третото място във временното класиране, на 7 зад лидерите Реал Мадрид и Жирона. Лас Палмас допусна втора поредна загуба и остава десети в подреждането с 25 точки в актива си.

Домакините поведоха в 12-ата минута с попадение на Мунир Ел Хадади след точен удар от близко разстояние и запазиха аванса си до края на първото полувреме.

През вторите 45 минути гостите бяха по-активни и в 55-ата Феран Торес изравни за 1:1, възползвайки се от подаване на Серхи Роберто. Победният гол бе дело на Илкай Гюндоган от дузпа в третата минута на добавеното време на мача. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу него на влезлия като резерва нидерландски защитник на Лас Палмас Дейли Синкгравен, който получи директен червен картон в първата минута на добавеното време.

Дебют за Барселона направи бразилецът Витор Роке, който се появи на терена в 78-ата минута на мястото на Феран Торес.

„Надявам се всички аудиозаписи да излязат наяве. Това не е нормално. Въпросът е реферите да изпъкват възможно най-малко, а не да бъдат по-важни от играчите“, заяви капитанът на Лас Палмас Кириан Родригес.

Старши треньорът на Барселона Шави Ернандес смята, че отсъждането на дузпата е било правилно.

„Винаги има напрежение. Има нерви и всеки иска да победи. Ако говорите за дузпата, за мен беше очевидна. Спечелихме в последния момент с дузпа. Разбирам Кириан, но имаше бутане и това е дузпа“, коментира Шави.

Ювентус отстрани Салернитана и си осигури четвъртфинал с Фрозиноне за Купата на Италия
Бетонна отломка падна върху кола на "Цариградско шосе"