Саарбрюкен поднесе сензацията и изхвърли Байерн Мюнхен от турнира за Купата на Германия

В същото време Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен продължават напред към осминафиналите на надпреварата

00:00, 02.11.2023
Чете се за: 02:32 мин.
саарбрюкен поднесе сензацията изхвърли байерн мюнхен турнира купата германия

Третодивизионният Заарбрюкен поднесе голямата изненада в мачовете от втория кръг от турнира за Купата на Германия, елиминирайки с 2:1 у дома след обрат действащия шампион на Германия Байерн Мюнхен.

Двубоят започна по-добре за "баварците", които излязоха напред в резултата в 16-ата минута чрез Томас Мюлер, който получи асистенция от Франс Кретцих.

Малко по-късно обаче гостите останаха без Матайс Де Лихт, който получи контузия и се наложи да бъде заменен, а това даде и начало на обрата в срещата.

В добавеното време на първата част домакините стигнаха до изравнително попадение благодарение на Патрик Зонтхаймер и така почивката дойде при резултат 1:1.

През второто полувреме футболистите на Байерн създадоха редица положения в търсене на втори гол, който отново да им донесе аванс в срещата, но такъв така и не падаше.

Вместо това, дълбоко в добавеното време на мача гостите бяха попарени от Марсел Гаус, който получи подаване Ами Найфи и със силен удар донесе победата на Заарбрюкен, който понастоящем се намира на 15-ата позицията в подреждането на третото ниво в Германия.

В други срещи от втория кръг на надпреварата Борусия Дортмунд стигна до труден успех с 1:0 у дома срещу Хофенхайм, като единственото попадение за успеха отбеляза вездесъщият Марко Ройс в края на първото полувреме.

Байер Леверкузен също си гарантира място в осминафиналите след победа с 5:2 като гост на втородивизионния Зандхаузен. На два пъти за "аспирините" се разписа Амин Адли, а по веднъж точни бяха Адам Хложек, Джонатан Та и Езекиел Паласиос от дузпа. За домакините головете реализираха Кристоф Енлих и Ясин Бен Бела.

Нюкасъл съкруши Манчестър Юнайтед и го свали от трона в турнира за Купата на лигата
Уест Хям елиминира Арсенал от турнира за Купата на лигата, Челси и Ливърпул също продължават към четвъртфиналите