Съединените щати поведоха с 2:0 победи на Полша на United cup

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:42, 06.01.2023
Чете се за: 02:30 мин.
Отборът на Съединените щати поведе с две победи на Полша в полуфиналната среща на тенис турнира United cup в Сидни. Световната номер 1 Ига Швьонтек допусна загуба от Джесика Пегула с 2:6, 2:6.

Отборът на Съединените щати поведе с две победи на Полша в полуфиналната среща на тенис турнира United cup в Сидни. Световната номер 1 Ига Швьонтек допусна загуба от Джесика Пегула с 2:6, 2:6. Американката се наложи за 71 минути и записа първи успех над Швьонтек в срещите помежду им през последната една година.

В мача на мъжете, Франсис Тиафо успя да надиграе също категорично Каспер Зюк с 6:3, 6:3. 24-годишният Тиафо, който записа успешна 2022 година, беше убедителен на корта и спаси всичките пет точки за пробив на съперника си. Американецът спечели и четирите си мача на United cup, като загуби само един сет.

Първата ракета на САЩ и девети в световната ранглиста Тейлър Фриц, ще има възможност да приключи утре срещата между двата отбора в мача срещу номер 10 в света и лидер на тима на Полша Хуберт Хуркач.

В другия полуфинал днес отново две срещи на сингъл ще изиграят отборите на Гърция и Италия. Първата ракета на гърците при дамите Мария Сакари ще спори с Мартина Тревизан, а при мъжете един срещу друг се изправят Михаил Перволаракис и Лоренцо Мусети.

Финалът на първото издание на турнира за смесени отбори ще се проведе на 8 януари в Сидни.

Калофер се подготвя за богоявленския водосвет и спасяването на кръста в р. Тунджа