Сайнц удържа на натиска в Сингапур и осигури първа победа на Ферари през 2023-а във Формула 1

Успехът за "черните кончета" означава, че за първи път през този сезон имаме различен победител от екипа на Ред Бул.

16:52, 17.09.2023
Чете се за: 02:47 мин.
сайнц удържа натиска сингапур осигури първа победа ферари 2023 формула

Испанският пилот на Ферари Карлос Сайнц спечели състезанието за Голямата награда на Сингапур и така записа втора победа в своята кариера във Формула 1.

Сайнц потегли надпреварата от полпозишън и в нито един момент не изпусна лидерската позиция, въпреки че в самия край беше сериозно притиснат от Ландо Норис и двамата пилоти на Мерцедес.

Карлос обаче не допусна нито една грешка и заслужено пресече финала пръв, за да повтори постижението си от Великобритания през миналата година.

Втори завърши бившият съотборник на Сайнц в Макларън Ландо Норис, който в края също удържа на атаките на двата болида на Мерцедес.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън пък допълни подиума в Сингапур, след като до последната обиколка се движеше 4-и, но грешка на другия пилот на "сребърните стрели" Джродж Ръсел помогна на Хамилтън да намери място в тройката.

Големият губещ от тази надпревара пък бе именно Ръсел, който се удари няколко завоя преди финала и не само че не се качи на подиума, а на практика си тръгва с празни ръце от "Марина Бей".

Челната десетка допълниха Шарл Льоклер, Макс Верстапен, Пиер Гасли, Оскар Пиастри, Серхио Перес, Лиъм Лоусън и Кевин Магнусен.

Победата за Карлос Сайнц пък сложи край на доминацията на Ред Бул през този сезон, които бяха спечелили всяко едно от предишните 14 състезания в календара.

Действащият двукратен световен шампион Маск Верстапен пък прекъсна серията си от 10 поредни успеха в шампионата, но въпреки това продължава да води убедително в генералното класиране с 374 точки пред своя съотборник Серхио Перес с 223 и Люис Хамилтън със 180.

При конструкторите Ред Бул остава начело с 597 пункта пред Мерцедес, които са с 289 и Ферари с 265.