Сакраменто победи Бруклин в най-резултатния си мач в НБА от близо 30 години

Домакините от Сакраменто записаха четвърти пореден успех от началото на сезона в НБА

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
10:29, 16.11.2022
Чете се за: 03:57 мин.
Домантас Сабонис

Терънс Дейвис реализира 31 точки, 9 борби и 4 асистенции за победата на Сакраменто над Бруклин със 153:121 в среща от редовния сезон на НБА.

Кевин Хюртер завърши с 19 точки, а Домантас Сабонис добави 17 точки, 7 борби и 7 асистенции за най-резултатния мач на Сакраменто от близо 30 години. Кралете имат отбелязани 154 точки срещу Филаделфия 76 в мач игран през януари 1993 г.

Кевин Дюрант се отчете с 27 точки, 4 борби и 6 асистенции за Бруклин.

Решаваща се оказа втората четвърт, в която Кингс дръпнаха в резултата след серия от 27:4. Дейвис започна с тройка, а Сакраменто не пропусна нито един изстрел в продължение на почти шест минути. Хюртер наниза четвъртата си тройка при 67:44. Единствените точки на Нетс бяха от кош на Едмънд Съмнър и два наказателни удара от Дюрант. Сакраменто не спря дотук и натрупа преднина от 109:70 след нова тройка на Хюртер четири минути преди края на третата четвърт. Това беше и най-големият аванс за Кингс в срещата. Докрая Дейвис и компания не позволиха на съперника дори да си помисли, че може да се върне в мача.

Далас пропиля аванс от 25 точки, но издържа срещу Лос Анджелис Клипърс за 103:101 у дома. Това бе втора поредна и общо осма победа за Маверикс този сезон.

Лука Дончич бе близо до трипъл-дабъл за Далас – 35 точки, 11 борби и 5 асистенции. Дориан Фини-Смит отбеляза 21 точки. Спенсър Динуиди се отчете с 16 точки и 6 асистенции. Пол Джордж бе най-резултатен за Клипърс с 23 точки, 7 борби и 6 асистенции. Никола Батум вкара 22 плюс 5 борби. Маркъс Морис остана с 18 точки.

Ню Орлиънс се справи у дома с Мемфис със 113:102. Си Джейм МакКълъм отбеляза 14 от своите общо 30 точки в третата четвърт. Той добави 3 борби и 9 асистенции за своя тим, който стигна до успеха, въпреки реализираните 36 точки, 8 борби и 4 асистенции от Джа Морант за гостите.

Ню Йорк Никс надделя над Юта със 118:111 като гост в друга среща от вечерта в НБА. Джейлън Брънсън се отличи с 25 точки, 3 борби и 8 асистенции за Никс, които нанесоха първа домакинска загуба на Юта за сезона. Кам Редиш се включи с 19 точки за успеха, докато Ар Джей Барет добави 18.

Кели Олиник завърши с 27 точки, 11 борби и 2 асистенции за домакините от Юта.

Портланд победи Сан Антонио със 117:110 след 29 точки и 8 борби на Джерами Грант. Анвърни Саймънс се отчете с 23 точки и 3 борби, а Деймиън Лилард се отчете с 22 точки, 2 борби и 11 асистенции.

За гостите от Сан Антонио Якуб Пьотъл завърши с 31 точки – най-доброто му постижение в НБА, като добави 14 борби и 5 асистенции.