Сакременто Кингс надигра Лейкърс след три продължения

Леброн Джеймс Лос Анджелис Лейкърс
11:55, 27.11.2021
Чете се за: 03:20 мин.

Сакременто Кингс победи Лос Анджелис Лейкърс с 141:137 точки в мач от Националната баскетболна асоциация. Двубоят бе изключително интригуващ, след като равенството се запази в края на първата, втората и последната четвърт. След 3 продължения гостите измъкнаха победата в зала "Стейпълс Център".

Началото на мача предположи, че срещата ще бъде оспорвана след 20:20 в откриващите 12 минути и 23:23 във втората част.

След почивката и двата отбора заложиха на офанзивната игра и записаха най-резултатните си части. "Езерняците" извоюваха минимална преднина от 5 точки, след като отбелязаха цели 35 пункта. В четвъртата част играчите на Франк Вогъл изградиха двуцифрена преднина от 13 точки при 86:73, но гостите съумяха да се върнат в мача, за да се стигне до продължения.

В първите пет допълнителни минути Лейкърс поведоха рано, но Бъди Хилд изравни с двойка от средно разстояние за 112:112. При следващите 5 минути двата тима отново си размениха по 12 точки, за да се стигне до финалните 5 минути в мача, като този път се стигна до продължение след кош на Леброн Джеймс. Възпитаниците на Алвин Джентри започнаха далеч по-агресивно и поведоха със цели 7 точки при резултат 135:128, която наклони везните в тяхна полза за крайното 141:137.

Най-резултатен на паркета бе Де'Аарън Фокс с 34 точки, който неуморно игра цели 52:42 минути. "Крал Джеймс" изпъкна за домакините с 30 точки, а съотборникът му Ръсел Уестбрук записа трипъл-дабъл с 29 пункта, 10 борби и 11 асистенции. Именно той има най-много мачове с трипъл-дабъл този сезон - 5.

Това е втори пореден мач с продължения за Лейкърс, които победиха Индиана Пейсърс със 124:116.

Сакременто Кингс заемат 11-ата позиция в Западната конференция с актив от 8 победи и 12 загуби. Лос Анджелис Лейкърс са 7-и с 10 успеха и 11 поражения.