Салах донесе победата на Египет срещу Гвинея-Бисау

купа на африканските нации
22:50, 15.01.2022

Египет победи Гвинея-Бисау с 1:0 в мач от втория кръг на груповата фаза на Купата на африканските нации. Мохамед Салах откри резултата през втората част.

През първото полувреме символичните гости нацелиха два пъти дясната греда след удари на Мохамед Салах и Мостафа Мохамед.

След почивката Мохамед Салах оформи крайния резултат, след като засече от воле центриране на Амр Ел Сулия.

Домакините заиграха по-атакуващо и удар на Зизо се отби от лявата греда. В 82-рата минута Мама Балде Балде изпрати топката в противниковата врата, но попадението му бе отменено след намесата на ВАР, заради нарушение на нападателя.

Египет се изкачи до 2-ата позиция в класирането с актив от 3 точки. Гвинея-Бисау е 3-и в група "D" с 1 точка.

В другия мач от групата Нигерия надигра Судан с 3:1. Самуел Чуквуезе, Тайво Авонии и Моузес Симон бяха точки за победителите, а Уалиелдин Хидир отбеляза почетно попадение от дузпа.