Салах спечели двубоя с Мане в баражите в зона Африка

Нигерия Египет Мохамед Салах Вилиам Трост-Еконг
08:53, 26.03.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Египет победи Сенегал с 1:0 в мач от баражите в зона Африка за Световното първенство в Катар.

Двубоят бе повторение на финала за Купата на африканските нации през февруари, когато Сенегал триумфира с отличието след изпълнение на дузпи. Това бе първият мач след финалния сблъсък и за двата тима.

Домакините поведоха в резултата още в 4-ата минута на международния стадион в Кайро. Мохамед Салах стреля в напречната греда, но топката се върна право в тялото на Салиу Сис и попадна в собствената му врата.

След почивката чистите положения липсваха. И двата отбора отправиха по един точен удар, но след добри намеси на Едуар Менди и Мохамед Ел-Шенауи резултатът остана непроменен.

Реваншът в Дакар е във вторник (29 март) от 20.00 часа.

Дабъл-дабъл на Везенков осигури победа на Олимпиакос в Евролигата
Виктория Василева, ИТН: Не виждам драма в това Каримански да бъде подкрепен от опозицията