Салернитана изпадна от Серия А след загуба от Фрозиноне

С успеха Фрозиноне се измъкна от зоната на изпадащите

23:41, 26.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Фрозиноне

Салернитана загуби гостуването си на Фрозиноне с 0:3 от 34-ия кръг на шампионата и изпадна от Серия А.

Домакините бързо лишиха срещата от интрига с две попадения през първото полувреме на стадион "Бенито Стирпе" във Фрозиноне. Матиас Соуле откри резултата от дузпа, а Марко Брешанини удвои преднината с удар в долния ляв ъгъл.

Гостите се опитаха да се върнат в двубоя, но гол на Емануел Винято бе отменен заради засада.

След почивката възпитаниците на Стефано Колантуоно отново изпратиха топката в противниковата врата, но без резултат. Чуквубуйкем Иквуемеси бе точен, но попадението не бе зачетено заради нарушение.

Надир Дзортеа сложи точка на спора в 85-ата минута, с изстрел по земя извън наказателното поле, преодолял противниковия вратар.

Фрозиноне се измъкна от зоната на изпадащите и се изкачи до 17-ата позиция в подреждането с актив от 31 точки. Салернитана остава на последното 20-о място с 15 пункта.

Лийдс отстъпи на КПР, Лестър се завърна във Висшата лига
Александър Зверев надви Борна Чорич и ще играе в третия кръг на турнира по тенис в Мадрид