Само Ботевград желае да домакинства турнира за Купата на България по баскетбол при мъжете

Купа на България баскетбол мъже
Снимка: Българска федерация по баскетбол
10:37, 25.02.2022

Една единствена кандидатура за домакинство на турнира за Купата на България за мъже бе получена от ръководството на Балкан (Ботевград), съобщават от Българската федерация по баскетбол.

Тя дойде в срок във федерацията и напълно отговаря на условията, обявиха от централата.

На 24 февруари, изтече и срокът за подаване на заявки за участие в турнира. Своето желание да се борят за трофея за изразили осемте клуба с най-високо класиране в Националната баскетболна лига – Рилски спортист, Балкан, Черноморец, Левски, Берое, Спартак Плевен, Академик Пловдив и Берое.

Жребият за финалната осмица при мъжете ще бъде теглен на 8 март. За четвъртфиналите жребият ще е дирижиран според класирането на отборите след втория етап от НБЛ между отборите, класирани от 1-во до 4-то място и тези от 5-о до 8-о място. Ще бъде теглен пълен недирижиран жребий за полуфиналите между победителите в четвъртфиналите.

Финалният турнир ще се проведе от 24 до 28 март.