Санкт Паули отстрани носителя на Купата на Германия

Ерлинг Холанд
23:23, 18.01.2022

Санкт Паули победи Борусия Дортмунд с 2:1 в осминафинален мач за Купата на Германия.

Етиен Аменийдо откри резултата, а Аксел Витсел си отбеляза автогол, за да удвои преднината на домакините. След паузата Ерлинг Холанд бе точен от дузпа, но носителите на отличието така и не успяха да възстановят равенството и бяха елиминирани от турнира от лидера във Втора Бундеслига.

Срещата започна отлично за възпитаниците на Тимо Шулц. Още в 4-ата минута Етиен Аменийдо даде преднина на тима си.

В 40-ата минута Аксел Витсел се опита да изчисти центриране, но злощастно изпрати топката в собствената си врата.

След почивката Яков Медич игра с ръка в наказателното си поле и след намесата на ВАР гостите получиха дузпа, която бе реализирана от Ерлинг Холанд.