Сара Хектор най-бърза след първия манш на гигантския слалом в Кранска гора

Сара Хектор
12:06, 08.01.2022

Сара Хектор от Швеция даде най-добро време след първия манш на гигантския слалом в словенския зимен център Кранска гора.

Състезанието от Световната купа трябваше да се проведе първоначално в Марибор, но бе изместено поради лошите условия в курорта. Хектор завърши на пистата с време от 1:07.23, на само осем стотни пред втората Теса Уорли от Франция. Трета на +0.23 сек от водачката се нареди италианката Марта Басино.

Три представителки на домакините намериха място в топ 10 – Мета Хроват (5), Ана Бучик (7) и Тина Робник (10). Челната десетка допълниха още австрийката Катарина Трупе, швейцарката Мишел Гизин, канадката Валери Грение и французойката Корали Фрас Сомбе. Топ 30 за второто каране бе затворен от швейцарката Андреа Еленбергер, на +2.33 от Хектор.

Лидерката в генералното подреждане за Големия кристален глобус Микаела Шифрин завърши 14-а, докато действащата носителка Петра Влъхова е на позиция зад нея. Три състезателки не успяха да финишират първия манш. Второто каране е насрочено за 13.30 часа българско време.

Чете се за: 02:25 мин.
Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
21:34, 03.05.2024
Чете се за: 02:30 мин.