Сърбия надигра Гърция, САЩ и Унгария спечелиха с дузпи на четвъртфиналите на олимпийския турнир по водна топка за мъже

На полуфиналите ще спорят Сърбия срещу САЩ и Унгария срещу Хърватия.

сърбия надигра гърция сащ унгария спечелиха дузпи четвъртфиналите олимпийския турнир водна топка мъже
23:57, 07.08.2024
Чете се за: 01:27 мин.

В повторение на финала от предишната Олимпийски игри в Токио Сърбия надигра Гърция с 12:11 на четвъртфиналите.

Сърбите отново се наложиха над гърците след оспорвана битка, която през цялото време играта вървеше гол за гол.

Двубоят отиваше към дузпи, но 3 секунди преди края на редовното време Никола Яксич вкара с удар отдалеч и донесе победата на Сърбия.

Друг фаворит за златото - Испания, отпадна на четвъртфиналите. Испанците, които имаха пет победи от пет мача до момента, отстъпиха на Хърватия с 8:10.

Хърватите изиграха силна първа част, в която поведоха с 2:0 и тази преднина се запази до края на срещата.

САЩ също се класира на полуфиналите след драматична победа над Австралия с 11:10 след дузпи. Редовното време завърши 7:7, а при дузпите американците се наложиха с 4:3.

Последният полуфиналист е деветкратният олимпийски шампион Унгария, който надигра Италия с 12:10 също след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 9:9, а при наказателните удари унгарците спечелиха с 3:1.

Емил Будинов пред БНТ: Семен Новиков е мобилизиран от първия ден в олимпийското село (ВИДЕО)